Cestujeme do Bulharska

Cestujeme do Bulharska

Vyhledejte si volné termíny zájezdů do Bulharska. Jako zemi zvolte Bulharsko, lokalitu nemusíte vyplňovat - zobrazí se vám všechny a můžete je tak porovnat.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Bulharsko   Lokalita: Nerozhoduje

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Tři možnosti

Chceme-li na dovolenou do Bulharska, máme na výběr ze tří možností dopravy. První, nejběžnější, je zvolit cestu vlastním autem. Jako alternativu můžeme jet autobusem nebo se do vytoužené destinace dopravit letecky.

Do Bulharska vlastním autem

Jako první možnost každého jistě napadne jako dopravní prostředek použít své vlastní auto. Než dorazíme k písčité pláži urazíme cca 1100 kilometrů, za benzín zaplatíme přibližně 3000 Kč (ceny benzínu jsou stejné jako v České republice) a dálniční poplatky nás vyjdou na 15€. Na výběr máme mezi cestou přes Srbsko nebo Rumunsko. Srbsko prakticky celé projedeme po dálnici (poplatky 50 - 70€). V Rumunsku na dálnici nenarazíme, ale dosyta si užijeme klikatých horských cest – avšak bez poplatků.

Do Bulharska autobusem

Cesta autobusem trvá přibližně 22 hodin a stojí 1400 Kč. Můžeme si vybrat mezi třemi dopravci. Katel Travel (bulharská dopravní společnost), GROUP (autobusy jezdí každý den) nebo Touring (čtyřikrát týdně). Cesta autobusem bývá velmi únavná. Je potřeba dopředu počítat s dostatečným počtem eur kvůli zastavování na odpočinek u benzinek (univerzální měna). Jako alternativa k cestě autobusem může být vlak. Ten se však nedoporučuje kvůli složitosti a délce cesty.

Do Bulharska letecky

Letecká doprava je nejpohodlnější a nejrychlejší. Tyto výhody však vyváží cena letenky. Cesta trvá dvě hodiny a letenka stojí v řádu tisíců korun, záleží jak budete úspěšní při hledání ideální linky. Určitě stojí za úvahu charterová letenka. Cestovní kancelář si koupí všechny sedadla v letadle a pak už záleží jen na ní, jak je naplní. V případě, že mají volné sedadlo, prodají vám toto místo za 2000 až 3000 Kč.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024