Bulharsko - Informace o Dovolené

Bulharsko - Informace o Dovolené

Vyhledejte si volné termíny zájezdů do Bulharska. Jako zemi zvolte Bulharsko, lokalitu nemusíte vyplňovat - zobrazí se vám všechny a můžete je tak porovnat.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Bulharsko   Lokalita: Nerozhoduje

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Co očekávat

Bulharů je 8 milionů, z toho asi 20 % tvoří Romové a Turkové. Bulhaři mají levicové smýšlení, trochu se zastavili v dobách komunismu, naštěstí se daří poslední dobou tuto překážku odbourávat. V neposlední řadě Bulhaři kouří. Všichni, všude a vždy.

Ceny v Bulharsku

Díváme-li se na ceny u pobřeží v turistických oblastech, jsou ceny potravin a služeb na stejné úrovni jako v České republice. Pokud zamíříme hlouběji do vnitrozemí, překvapí nás až poloviční rozdíl. V porovnání cen pražské restaurace a bulharské restaurace, je bulharská levnější. V poslední době však i zde ceny rostou, veliký skok nastal se vstupem Bulharska do Evropské unie (1.1.2007). Srovnáme-li platy, tak při přepočtu na koruny, je průměrná mzda v Bulharsku 4000 Kč. Lidé se vám budou snažit často vyjít vstříc.

Internet, telefony a služby

Předem je potřeba říct, že dostupnost internetu velice záleží na místě, kde se nacházíte. Ve vnitrozemí je prakticky nemožné získat přístup k internetu. V turistických lokalitách je situace o něco lepší, ne však ideální. Bulhaři prakticky neznají bezdrátové sítě, takže se vše řeší kabely. Při jednání a domlouvání dovolené moc nespoléhejte na emailovou komunikaci. Stejně jako je v České republice rozšířen internet, tak je v Bulharsku populární telefonování. Všichni čeští operátoři zde automaticky poskytují roaming.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024